Google

 

Web

www.aydam.org

Strona główna W górę O mnie Art & FotoGaleria O Serwisie Kontakt Jak moge pomóc? Historia serwisu Przewodnik Mapa Serwisu Sklep On-Line Regulamin Chat Forum


Strona główna
W górę


Goście On-Line


Statystyki

Księga Gości:

Poczytaj
Dopisz

Kontakt ze mną
GG 9164115:
Tlen:
Napisz do mnie:
mail.gif (161 bytes)

Zalecana rozdzielczość
1024x768


Profesjonalny Hosting z PHP, MySQL, SSH Juz za 50 zł/rok, domena gratis!

By zło więcej nie zwyciężyło

Ojciec Święty, przybywając do Auschwitz, chce w ten sposób podkreślić wartość i rolę dialogu, bo choć nie możemy przywrócić do życia tych, którzy zginęli, to możemy o tym wszystkim pamiętać, by zło więcej nie zwyciężyło. Podkreślił to wczoraj na konferencji prasowej w Poznaniu ks. abp Stanisław Gądecki, który z ramienia Episkopatu odpowiada za tę część papieskiej pielgrzymki.
Benedykt XVI przyjedzie do Oświęcimia 28 maja, na zakończenie swej pielgrzymki do Polski. Odwiedzi obóz w Auschwitz i Birkenau, a także Centrum Modlitwy i Dialogu. Jak podkreślił metropolita poznański, będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, ale nie zabraknie w niej symbolicznych wydarzeń.
- O godz. 17.00 Benedykt XVI podjedzie z orszakiem do głównej bramy z napisem "Arbeit macht frei". Przed nią Ojciec Święty wysiądzie z samochodu i samotnie przejdzie przez bramę. Kilka metrów za nią będzie na niego czekała mała grupa powitalna - powiedział ks. abp Gądecki, przewodniczący Rady ds. Dialogu Religijnego KEP. Papieża przywitają ordynariusz bielsko-żywiecki ks. bp Tadeusz Rakoczy, były więzień obozu w Auschwitz Władysław Bartoszewski, dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau Jerzy Wróblewski i ks. abp Gądecki. Program wizyty w Auschwitz obejmuje m.in. krótką osobistą modlitwę przed ścianą straceń, gdzie Ojciec Święty spotka się z 32 byłymi więźniami obozu Auschwitz oraz z prezydentem Lechem Kaczyńskim, a także wizytę w celi św. Maksymiliana Kolbego. W tym miejscu Papież zapali świecę ofiarowaną jeszcze przez Jana Pawła II podczas pielgrzymki w 1979 roku.
Spotkanie w Centrum Dialogu i Modlitwy będzie bardzo krótkie. Benedykt XVI pobłogosławi około 40 osób związanych z tym miejscem - ks. dyrektora Jana Nowaka, grupę sióstr karmelitanek oraz pracowników - i wpisze się do księgi pamiątkowej.
Natomiast w Birkenau przewidziane jest nabożeństwo. Rozpocznie je Psalm 23, a po nim nastąpią krótkie modlitwy w języku romskim, rosyjskim, polskim, hebrajskim i angielskim. Na koniec Benedykt XVI odmówi po niemiecku modlitwę o pokój i wygłosi przemówienie.
SJ, KAI, PAP

Przedruk z serwisu Naszego Dziennika

Strona utworzona 20 maja 2006 r.
Ostatnia aktualizacja: sobota 20 maj 2006 06:23:48
Created by © Adam Gabriel Grzelązka


Kontakt * Prawa Autorskie & Współpraca * Autor Serwisu & Forum * E-Mail

© 2004-2006 by Adam Gabriel Grzelązka
Serwis założono 18 VIII 2004 r.