Warszawa: kilka tysięcy gości z zagranicy na papieskiej Mszy
Kilka tysięcy gości z zagranicy, głównie ze Wschodu, zgłosiło chęć udziału we Mszy św. pod przewodnictwem Benedykta XVI na placu Piłsudskiego, 26 maja w Warszawie. "Specjalnie dla nich zarezerwowany jest jeden sektor na 4 tys. osób" - poinformował KAI ks. Diego Martinez, odpowiedzialny za gości z zagranicy w czasie papieskiej pielgrzymki w archidiecezji warszawskiej. Wśród zgłoszonych gości najwięcej jest z Białorusi i Ukrainy, ale są także z Litwy, Rosji, Kazachstanu, Czech oraz z Europy Zachodniej, m.in. z Anglii i Niemiec, a nawet z Kolumbii. Specjalnie dla gości ze Wchodu polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadziło uproszczony tryb odprawy na granicy i zwolnienie z opłaty wizowych. Dotychczas Komitet Organizacyjny przyjął ok. 300 tys. zgłoszeń na Mszę św. na placu Piłsudskiego w Warszawie. Ilość pielgrzymów, którzy pomieszczą się w sektorach na placu organizatorzy określają na niewiele ponad 100 tys. Do Ogrodu Saskiego i na Plac Teatralny będzie można wejść bez kart wstępu, uczestnictwo umożliwią telebimy. Warszawa jest przygotowana na przyjazd nawet miliona pielgrzymów.