Księga Gości: Kontakt ze mną Zalecana rozdzielczość Profesjonalny Hosting z PHP, MySQL, SSH Juz za 50 zł/rok, domena gratis!
| Kilka chórów zaśpiewa w Wadowicach Benedyktowi XVI
Dorosłych śpiewaków reprezentowały będą połączone chóry z bazyliki wadowickiej, z Zagórnika, a także z Kęt. Wystąpią też wspólnie chóry młodzieży z Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej, uczniowie wadowickiego liceum oraz miejscowej państwowej szkoły muzycznej, a także dziecięcy chór "Schola Opoka". Na uroczystości nie zabraknie chóru "Wadowice", pod batutą Pawła Jarosza, który śpiewał na wadowickim rynku Janowi Pawłowi II, podczas jego ostatniej wizyty w mieście, 16 czerwca 1999 roku. Wykonał wówczas nieoficjalnym hymn rodzinnego miasta papieża - "Moje miasto Wadowice". Autorem pieśni jest Paweł Jarosz, który skomponował ją w 1986 roku. Miał wówczas 14 lat. Jan Paweł II usłyszał ją po raz ostatni w marcu ubiegłego roku, gdy przebywał w klinice Gemelli. Śpiewali ją pielgrzymi z Wadowic. Jan Paweł II powiedział wówczas ostatnie słowa w języku polskim publicznie: "Witam Wadowice". Dla Benedykta XVI zagra także orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Choczni. Ksiądz Żmuda powiedział, że szczegółowy plan, w jakiej kolejności wystąpią chóry, co będą śpiewały i jak długo, jest jeszcze nieznany. Na razie wiadomo, że przede wszystkim będą śpiewać podczas mszy świętej, która zostanie odprawiona na wadowickim rynku bezpośrednio przed przyjazdem papieża. Wizyta Benedykta XVI w Wadowicach będzie krótka. Papież odwiedzi bazylikę Ofiarowania NMP oraz dom rodzinny Jana Pawła II. Spotka się także na rynku z mieszkańcami miasta. Przedruk z serwisu Wirtualnej Polski Strona utworzona 5 maja 2006 r. |
Kontakt * Prawa Autorskie & Współpraca * Autor Serwisu & Forum * E-Mail © 2004-2006 by Adam Gabriel Grzelązka |