Księga Gości: Kontakt ze mną Zalecana rozdzielczość Profesjonalny Hosting z PHP, MySQL, SSH Juz za 50 zł/rok, domena gratis!
| 1,5 tys. księży będzie koncelebrowało Mszę z Benedyktem XVIPółtora tysiąca kapłanów, ponad stu polskich oraz ok. 60 zagranicznych biskupów będzie koncelebrowało Mszę z papieżem Benedyktem XVI w Krakowie. Benedykt XVI przywiązuje wielką wagę do tego, by księża, którzy wraz z nim będą odprawiali Mszę na krakowskich Błoniach, tworzyli widoczną wspólnotę, by "byli w jednym miejscu, jakoś wyróżnieni". Celebransi będą na specjalnym podwyższeniu, są przygotowane dla nich krzesła w sektorze naprzeciwko ołtarza. Biskup Guzdek ujawnił, że papież Benedykt XVI rozpocznie homilię po polsku, potem odczyta fragment w języku włoskim. Zasadniczą część homilii prawdopodobnie ktoś odczyta po polsku. - Ojciec Święty robi szybkie postępy w języku polskim, więc należy się spodziewać, że na krakowskich Błoniach nie raz usłyszymy jego słowa w naszym języku ojczystym - dodał przewodniczący komitetu organizacyjnego pielgrzymki papieskiej w Krakowie. Zaprzeczył też, jakoby Benedykt XVI miał w Krakowie mówić po niemiecku. Przedruk z serwisu www.niedziela.pl Strona utworzona 2 maja 2006 r. |
Kontakt * Prawa Autorskie & Współpraca * Autor Serwisu & Forum * E-Mail © 2004-2006 by Adam Gabriel Grzelązka |