Google

 

Web

www.aydam.org

Strona główna W górę O mnie Art & FotoGaleria O Serwisie Kontakt Jak moge pomóc? Historia serwisu Przewodnik Mapa Serwisu Sklep On-Line Regulamin Chat Forum


Strona główna
W górę


Goście On-Line


Statystyki

Księga Gości:

Poczytaj
Dopisz

Kontakt ze mną
GG 9164115:
Tlen:
Napisz do mnie:
mail.gif (161 bytes)

Zalecana rozdzielczość
1024x768


Profesjonalny Hosting z PHP, MySQL, SSH Juz za 50 zł/rok, domena gratis!

Już za 8 dni pielgrzymka Benedykta XVI

Kolejowa oferta

W związku z pielgrzymką Ojca Świętego koleje przygotowały specjalną ofertę dla pielgrzymów. PKP Przewozy Regionalne uruchamiają specjalne pociągi na zamówienie na wszystkie Msze św. i nabożeństwa z udziałem Benedykta XVI, a PKP Intercity oferuje "Bilet pielgrzyma".

Oferta PKP Przewozy Regionalne dotyczy: Mszy św. na pl. Piłsudskiego w Warszawie 26 maja, nabożeństwa na Jasnej Górze 26 bm., spotkania z młodzieżą na Błoniach w Krakowie 27 bm. i Mszy św. na Błoniach 28 maja. Oferta obejmuje tzw. pociągi nadzwyczajne. Zamówienia na nie przewoźnik przyjmuje do 19 maja. Pociągami są zainteresowane przede wszystkim parafie, kurie, biura podróży i szkoły. Większość tych pociągów pojedzie do Krakowa i z powrotem, część do Warszawy i z powrotem. W każdym ze składów będzie podróżowało od 200 do 1100 osób. Można również wynająć wagon w pociągu z rozkładu jazdy (I klasa - 60 osób, II klasa - 80 osób), albo sam przedział (I klasa - 6 osób, II klasa - 8 osób).
Oferta PKP Intercity "Bilet Pielgrzyma" to propozycja dla wszystkich osób udających się na uroczystości z udziałem Benedykta XVI w Krakowie i Warszawie. Umożliwia on przejazd do tych miast w jedną lub obie strony za połowę ceny normalnego biletu dowolnym pociągiem PKP Intercity (InterCity, Express, TLK) w wagonach 1. lub 2. klasy (z wyłączeniem przedziałów czteromiejscowych). Warunkiem jest posiadanie ważnej karty wstępu na papieską Mszę św.

Nowa organizacja ruchu
Jak poinformowało Biuro Prasowe Urzędu m.st. Warszawy, w związku z wizytą w Polsce Papieża Benedykta XVI od 20 maja nastąpi zmiana w organizacji ruchu, by ułatwić poruszanie się po stolicy. Na 5 dni przed wprowadzonymi zmianami pojawiły się nowe oznakowania dotyczące ruchu w mieście. Wydane zostały także specjalne ulotki dla kierowców, które mają ułatwić zapoznanie się z wszelkimi ograniczeniami.
Nowe przepisy będą egzekwowane od 20 maja. Konsekwencją nieprzestrzegania zakazów zatrzymywania się i postoju będzie usunięcie pojazdu z danej ulicy na koszt właściciela. Kierowcy łamiący nowe przepisy narażą się na znaczne koszty, które w przypadku jednorazowego holowania mogą wynosić nawet do 700 zł (do 300 zł - mandat za złamanie przepisów drogowych, 28 zł - opłaty za każdą dobę na parkingu, 380 zł - opłata za holowanie pojazdu), oraz na komplikacje, gdyż pojazdy będzie można odebrać tylko na dwóch parkingach: przy ul. Woronicza oraz w Radości. Przepisy wprowadzono na podstawie uregulowań prawnych zawartych w ustawie Prawo o ruchu drogowym.
PPT, PAP

Przedruk z serwisu Naszego Dziennika

Strona utworzona 20 maja 2006 r.
Ostatnia aktualizacja: sobota 20 maj 2006 05:51:50
Created by © Adam Gabriel Grzelązka


Kontakt * Prawa Autorskie & Współpraca * Autor Serwisu & Forum * E-Mail

© 2004-2006 by Adam Gabriel Grzelązka
Serwis założono 18 VIII 2004 r.