Cudowne uzdrowienie francuskiej siostry zakonnej za przyczyną Jana Pawła II potwierdza, że istotą nauczania Ojca Świętego był szacunek dla godności życia ludzkiego i jego obrona od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Wyznał to w kilka dni po ujawnieniu świadectwa o cudzie, który został wybrany do procesu beatyfikacyjnego Papieża Polaka, ks. Sławomir Oder, postulator procesu. Przedstawiając obecny etap procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, ks. Oder powiedział, że po przesłuchaniu dotychczasowych świadków, trzeba będzie wysłuchać kolejnych osób, gdyż w trakcie prac okazało się, że mogą one udzielić ciekawych informacji. Dzisiaj na liście tej znajduje się 100 świadków, z których na rzymskim etapie procesu przesłuchano już 1/3. W kwestii uzdrowienia siostry zakonnej z Francji ks. Oder przyznał, że sprawa ta jest badana pod względem lekarsko-teologicznym. Zanim Kościół wypowie się na ten temat, wszystko zostanie poddane bardzo rygorystycznej analizie naukowej. Świadectwo siostry zostało opublikowane w najnowszym numerze włoskiej edycji "Totus Tuus" - biuletynu procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II (jego polska wersja ukaże się niebawem). To relacja osoby, która doznała w swoim życiu interwencji Bożej łaski w sposób bardzo namacalny, konkretny. Łaskę tę przypisuje ona wstawiennictwu Jana Pawła II. Jej świadectwo dotyczy tylko tego, co było subiektywnym przeżywaniem tych faktów przez osobę uzdrowioną. Nie znamy nazwiska tej siostry ani zgromadzenia, do którego ona należy, jak również miejsca, gdzie się to wydarzyło. Ksiądz postulator wspomniał, że zainteresowanie tym przypadkiem jest tak duże, iż biskup lokalny, który jest osobą kompetentną, odpowiedzialną za przeprowadzenie procesu na poziomie diecezjalnym, zdecydował o utajnieniu danych. - Wszystko po to, aby móc spokojnie pracować i zapewnić spokój uzdrowionej zakonnicy - dodał ks. Oder. Wyznał, że kilkakrotnie rozmawiał z samą uzdrowioną i jej współsiostrami i jest pod wrażeniem tej wspólnoty. Określił ją jako niezwykle bogobojną, rozmodloną i oddaną swojej pracy, a wzajemna miłość jest tam bardzo namacalna. O samej uzdrowionej zakonnicy ks. Oder powiedział, że jest osobą bardzo skromną, która mówi o sobie, że uzyskała drugie życie dzięki wstawiennictwu Jana Pawła II. Zarówno swoje cierpienie, jak i gotowość niesienia swojego krzyża aż do końca zawierzyła ona Bogu i poświęciła dla dobra swojego zgromadzenia zakonnego. - Jest to zgromadzenie, które pracuje na rzecz problematyki związanej z życiem ludzkim - powiedział ks. Oder. Ta zaś tematyka: obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, godności życia ludzkiego, obrona tych wartości była jednym z zasadniczych tematów nauczania Jana Pawła II. To uzdrowienie potwierdza, z woli Bożej Opatrzności, wagę tej tematyki, którą zajmował się Ojciec Święty, stwierdził ks. Oder. SJ, KAI