Księga Gości: Kontakt ze mną Zalecana rozdzielczość Profesjonalny Hosting z PHP, MySQL, SSH Juz za 50 zł/rok, domena gratis!
| Prałat "Opus Dei" modli się za autorów "Kodu da Vinci"
W rozmowie z francuskim dziennikiem "La Croix" z 17 maja biskup powiedział, że zarówno sam Brown, jak i twórcy filmu "Kod da Vinci" być może nie zdają sobie sprawy, że swym dziełem urazili ludzi i obrazili Boga. Zawarte w książce ataki na "Opus Dei" martwią mniej niż ataki na Kościół i jego Zbawiciela, stwierdził hierarcha. Jego zdaniem, fenomen książki "Kod Leonarda da Vinci" dowodzi, iż społeczeństwo poszukuje nadziei na istnienie tamtego świata. Jednocześnie okazało się, jak pilnie potrzebne jest wychowanie duchowe i religijne, gdyż utrata wiary otwiera drzwi zabobonom. Według bp. Echevarii, film jest czystą fantazją. Zapewnił, że "Opus Dei" jest jedną z najlepiej znanych organizacji kościelnych i nic z jej działalności nie dzieje się w ukryciu, nie istnieje też tajne członkostwo w niej. 17 maja, w dniu otwarcia festiwalu filmowego w Cannes, na którym filmy ten ma swoją premierę, do dyspozycji dziennikarzy jest bp Jean-Michel di Falco, odpowiedzialny za media w Konferencji Biskupów Francji. Kościół jest w filmie niesłusznie atakowany, toteż musi się odnosić do krytycznych wątków filmu i uczestniczyć w ich rzeczowej analizie - powiedział biskup w wywiadzie dla gazety "20 minutes". Dodał, że "Kod da Vinci" jest okazją do przypomnienia sobie i przeczytania na nowo Ewangelii oraz pokazuje, że Chrystus jest postacią zawsze aktualną, bo inaczej nie można tłumaczyć popularności "Kodu". Bp di Falco weźmie udział w wieczornej premierze filmu "Kod Da Vinci", otwierającej festiwal filmowy w Cannes. Według miejscowych środków przekazu, krytyka chłodno przyjęła poranny pokaz prasowy, a niektóre sceny wręcz wygwizdano. KAI (ts //mr) Przedruk z serwisu KAI Strona utworzona 20 maja 2006 r. |
Kontakt * Prawa Autorskie & Współpraca * Autor Serwisu & Forum * E-Mail © 2004-2006 by Adam Gabriel Grzelązka |